Skontaktuj się z nami
+48 77 418 39 86
biuro@fort.net.pl

Trójnogi

Trójnogi remontowe.

Trójnogi przeznaczone są głównie dla firm eksploatujących sieci kanalizacyjne. Stosowane są do prac remontowych i konserwacyjnych, w studzienkach i pompowniach, które nie są wyposażone w stałe urządzenia dźwigowe. Konstrukcja trójnogów zapewnia łatwe przenoszenie i rozstawianie oraz prostą eksploatację. Wykonana ze stali malowanej kolorem – RAL 1007 lub cynkowane ogniowo.

Projektujemy i wykonujemy trójnogi o różnych parametrach w zależności od indywidualnych potrzeb. Typowe mają udźwig DOR=0, 5 [t] . Przykładowe typowe trójnogi poniżej.

1.Trójnóg z hakiem obrotowym mocowany na twardym podłożu (łapy) – THL

Do tego trójnogu na hak obrotowy podwieszamy wciągnik ręczny o udźwigu Q=500 [kg]. Zabezpieczeniem przed rozjeżdżaniem się nóg jest zawiesie pasowe o obwodzie zamkniętym przechodzące przez łapy trójnoga. Regulacja wysokości poprzez przekładanie sworznia co e=250 [mm].
trójnóg

2.Trójnóg z hakiem obrotowym mocowany na miękkim podłożu (kolce) – THK

Do tego trójnogu na hak obrotowy podwieszamy wciągnik ręczny o udźwigo Q=500 [kg]. Zabezpieczeniem przed rozjeżdżaniem są kolce wbijane w podłoże nie betonowe (np trawa). Regulacja wysokości poprzez przekładanie sworznia co e=250 [mm].

trójnóg na miękkie podłoże

3.Trójnóg z wciągarką linową mocowany na twardym podłożu (łapy) – THW

Do tego trójnogu na jednej nodze mocowana jest wciągarka linowa ręczna – lina przechodzi przez krążek linowy i umożliwia podniesienie masy Q=500 [kg]. Zabezpieczeniem przed rozjeżdżaniem się nóg jest zawiesie pasowe o obwodzie zamkniętym przechodzące przez łapy trójnoga. Wysokośc podnoszenia jest stała.

trójnóg z wciągarką